Hakkımda

Manuel Terapi ve Fizyoterapi: Kaan Akın

Manuel Terapi , Fizyoterapi ve Omurga Sağlığı

Hakkımda

Başkent Üniversitesi Fizik Tedavi Ve Rehabilitasyon Bölümünden mezun oldum. Üniversite eğitimim sırasında ve sonrasında çeşitli manuel terapi eğitimleri aldım. Bu aldığım eğitimlerin hiçbirinin hasta tedavi etmek için asla yeterli olmadığını anladıktan sonra İkomt (İnstitute Of Clinically Oriented Muscoloskletal Theraphy) adlı manuel terapi okuluna başladım. 3 yıl süren bu eğitimin sonunda 2016 yılında mezun oldum.

Manuel Terapide Yeni Yöntemler ile Tedavinin Kahramanı Sizsiniz!

Şu an hastalarımı bu okulun bana kattığı değerlendirme ve tedavi metotlarıyla iyileştiriyorum. Bu metot Türkiye’de henüz çok yeni olduğundan farklı değerlendirme yöntemleri içermektedir. Bu yöntemde hastalara, ilk karşılaşma anından itibaren insan olarak yaklaşılır ve kişiye özgü problem tabloları ciddiye alınır. İlk terapi aşamasını oluşturan danışma ve değerlendirme aşamasında,hastanın mevcut rahatsızlıkları ve öyküsü ile ilgili bir soru formu doldurulduktan sonra bu formdaki bilgilerden faydalanıp, konsültasyon görüşmesi sırasında probleme özgü sorular yöneltilir. Sağlanan bu bilgilerle birlikte hastaya özel klinik testler uygulanır ve hastalığın temel sebebi bulunur .

Manuel Terapi süreci nasıl devam ediyor?

İkinci aşamasında ise oturma, yürüme, dengede durma, taşıma ve buna benzer hafızamızda kayıtlı, özümüzde yer alan hareket süreçleri tekrar etkinleştirilerek, hastanın ağrısız ve hareketli bir yaşama dönmesi sağlanır.

Üçüncü aşamaya gelindiğinde hastaya özgü seçilen egzersizler eklenir. Vücut yapısından yola çıkılarak belirlenen bu egzersizler, iyileşme sürecini tetikler ve hastanın gösterdiği performansı artırır. Hareket kısıtlılığı görülen vücut fonksiyonlarına yeniden kavuşulur. Her üç aşamada manuel terapide ve osteopatide kullanılan özel tekniklere yer verilir. Sizi çocukluğunuzdaki gibi ağrısız, hareketli ve fonksiyonel bir yaşama tekrar döndürmek için elimden geleni yapacağımdan emin olabilirsiniz.

Daha Fazlası

Sizin motivasyonunuzun terapide en önemli etken olduğunu biliyorum. Bu yüzden aklınızda hiçbir soru işareti bırakmadan size detaylı bilgi vermekten mutluluk duyarım.

Manuel Terapi, bel fıtığı, boyun fıtığı, sporcu sağlığı, omurga sağlığı, travma sonrası sağlık ile ilgili veya merak ettiğiniz her konudaki sorularınız için İLETİŞİM sayfamı ziyaret edebilirsiniz.

Online Randevu

Doktortakvimi.Com Profilimi ziyaret edebilir, hasta yorumlarını ve puanlarını görüntüleyebilir ve online randevu alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beytepe Mah Ali Şir Nevai Cad. C3/5, 06800 Çankaya/Ankara

Şimdi Arayın: 0506 593 45 47

Manuel Terapi